Detail článku

25.10.2022 Novinky

S hrdosťou predstavujeme VIDEO z tvorby a realizácie reprezentatívneho plnorozsahového simulátora jadrovej elektrárne EBO V2

Príprava výroby nového simulátora v réžii VUJE, a. s., zabrala 3 mesiace, samotná realizácia trvala 12 mesiacov. Išlo o rekordne krátky čas dodania unikátneho projektu pre klienta Slovenské elektrárne, a.s.

S hrdosťou predstavujeme VIDEO z tvorby a realizácie reprezentatívneho plnorozsahového simulátora jadrovej elektrárne EBO V2

„Nový plnorozsahový reprezentatívny trenažér simulujúci prevádzku JE bol pre VUJE veľkou výzvou. Ide zatiaľ o najväčší projekt v histórii našej divízie a slúži na výcvik personálu blokových dozorní jadrovej elektrárne Jaslovské Bohunice, pre bloky 3 a 4,“ potvrdzuje riaditeľ Divízie školiace a výcvikové stredisko personálu jadrových zariadení VUJE, a. s., Peter Drobný.

Simulátor je vernou kópiou blokovej dozorne jadrovej elektrárne EBO V2. Skladá sa zo 49 panelov, 15 pultov a 22 nadstavieb, zahŕňa 14 500 vstupno-výstupných signálov, 4 000 metrov ethernetových káblov a 25 000 káblových prepojení. Celý komplex riadi simulačný server, ktorý obsahuje výpočtový model, zabezpečuje komunikáciu s panelmi a pultami a so systémami tretích strán.

Divízia školiace a výcvikové stredisko personálu JZ simulátor navrhla, vyrobila a implementovala v spolupráci s Divíziou inžinierskych služieb a realizácie VUJE, a. s.

Ročne sa na plnorozsahovom reprezentatívnom simulátore vyškolí 120 operátorov.