Detail článku

19.01.2022 Napísali o nás

Unikátny výcvikový manipulátor z dielne VUJE nasadili v Tréningovom a realizačnom centre temelínskej elektrárne!

Píšu o tom aj české médiá.

Unikátny výcvikový manipulátor z dielne VUJE nasadili v Tréningovom a realizačnom centre temelínskej elektrárne!

Špeciálne zariadenie u nás vzniklo na základe požiadavky spoločnosti ČEZ, ktorej sme dodali štyri jedinečné manipulátory typu IRIS. Tie zabezpečujú kontroly parogenerátorov v jadrových elektrárňach Temelín a Dukovany. 

Pod taktovkou Pavla Jablonického, ktorý je vedúci oddelenia konštrukcie a vývojovej dielne VUJE, a.s., preto vznikol prvý výcvikový manipulátor, ktorý je určený čisto na prípravu personálu elektrární. 

„Chodiť sem budú noví pracovníci aj skúsení matadori. Parogenerátory sú kľúčovou súčasťou jadrovej elektrárne, a preto je dôležité, aby personál, ktorý sa o ich stav stará, mal tieto činnosti perfektne zvládnuté,“ povedal Jan Kruml, riaditeľ jadrovej elektrárne Temelín.  

Adrian Kovalyk, člen predstavenstva a riaditeľ divízie diagnostiky jadrovoenergetických zariadení vyjadruje spokojnosť so svojim tímom a vysokou špecializáciou partnerov: 

„Svojím prístupom ku kvalitnej príprave personálu je spoločnosť ČEZ príkladom pre ostatných prevádzkovateľov jadrových elektrárni. Teší nás, že na základe tejto spolupráce sa naše portfólio zariadení rozrástlo aj o výcvikový manipulátor,“ uviedol člen predstavenstva VUJE Adrian Kovalyk. 

Informácie o technologickej novinke nájdete na webe ČEZu aj v českých médiách. 

Viac sa dočítate tu: 

https://www.cez.cz/cs/pro-media/tiskove-zpravy/temelin-pokracuje-v-posilovani-dovednosti-svych-dodavatelu-154087

https://budejcka.drbna.cz/zpravy/spolecnost/33548-temelin-koupil-za-25-milionu-korun-nove-zarizeni-do-treninkoveho-centra.html