Detail článku

14.09.2021 Naši ľudia

Úspech VUJE za polárnym kruhom: Výstavba prenosového vedenia v Nórsku je ukončená (video)

Projekt výstavby prenosového vedenia v Nórsku je jedným zo zásadných úspešných zahraničných projektov VUJE, a.s. Realizoval sa pod vedením podpredsedu predstavenstva VUJE a riaditeľa VUJE NORD AS Alexandra Kšiňana a projektového manažéra Juraja Tótha. Posilnením energetickej siete medzi severným a južným Nórskom sme skvalitnili život tejto severskej krajiny.

Úspech VUJE za polárnym kruhom: Výstavba prenosového vedenia v Nórsku je ukončená (video)

Projekt pri nórskych Fjordoch bol náročný na organizáciu a logistiku. Naši ľudia boli dlhodobo vo veľkej vzdialenosti od sídla materskej spoločnosti a vzhľadom na lokalitu šlo o špecifické extrémne podmienky. V tíme 51 slovenských špecialistov sa pracovalo aj v nízkych teplotách -15 °C. Pri 58 kilometroch extrémne tvrdej a náročnej roboty boli aj úseky, kam sa pracovné tímy nevedeli autami dostať. Výstavbu preto výrazne uľahčovala helikoptéra a celkovo sa za 3 roky nalietalo takmer 1000 hodín. Za tento čas bolo postavených a odovzdaných do prevádzky neuveriteľných 189 elektrických stožiarov. 

Viac informácií aj s obrazmi práce našich špecialistov či podmanivej energie nórskej prírody nájdete vo VIDEU VUJE za POLÁRNYM KRUHOM (Kliknite na názov).