Detail článku

01.07.2018 Naši ľudia

VUJE plní vizionársky odkaz zakladateľa Jána Korca

EDITORIAL Mateja Koreca, generálneho riaditeľa

EDITORIAL Mateja Koreca, generálneho riaditeľa

“Príbeh VUJE, a. s., a aj ten môj osobný je úzko spätý s rokom 1977. V tomto roku bol totiž založený štátny podnik - Výskumný ústav jadrových elektrární, predchodca našej akciovej spoločnosti a ja som sa narodil. Môj otec, Ján Korec, bol iniciátorom transformácie štátneho podniku na zamestnaneckú akciovú spoločnosť a v roku 1994 sa stal jej prvým generálnym riaditeľom. Už vtedy bol rešpektovaným odborníkom v oblasti jadra.

V roku 2003 po ukončení vysokoškolských štúdií bolo pre mňa obrovskou výzvou prevziať po otcovi spoločnosť – jeho ďalšie dieťa, pretože zatiaľ čo zo mňa bol neskúsený 26-ročný mladík, VUJE, a. s., už bola nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí úspešnou a rešpektovanou spoločnosťou nesúcou nezmazateľnú pečať otcovho vizionárstva.

Dnes má VUJE aj vďaka otcovi za sebou 40 rokov skúseností, je zrelou spoločnosťou, no zároveň plnou mladíckej energie a ambícií. To všetko vďaka našim ľuďom – zamestnancom, ich skúsenostiam, vysokej odbornosti a entuziazmu.

Vďaka Vám sme vstúpili do piatej dekády existencie VUJE a dúfam, že tak ako sme od vzniku spoločnosti boli lídrom na trhu v oblasti jadrovej energetiky a dnes aj v oblasti elektrizačnej sústavy, budeme stále prinášať inovatívne riešenia  a rozširovať oblasť svojej pôsobnosti.

VUJE, a. s., je jednou z mála spoločností, ktoré zostali kapitálovo v rukách slovenských investorov a má dlhodobo stabilnú pozíciu v silnej konkurencii veľkých svetových hráčov.

Som hrdý, že sa nám darí zotrvávať v pozícii rešpektovanej autority s množstvom medzinárodných úspechov a šťastný, že stále máme potenciál napredovať a aj to robíme.

ĎAKUJEM.”

Matej Korec

generálny riaditeľ