Article details

04.06.2018 News

ENEF 2018: Premiér podporil jadro

.

ENEF 2018: Premiér podporil jadro

Jadrová energetika na Slovensku má politickú podporu! Vyjadril ju predseda vlády Peter Pellegrini na 13. ročníku Európskeho jadrového fóra ENEF 2018. Záštitu prebrala Európska komisia a partnerom významného podujatia sa stala aj naša spoločnosť VUJE.

 

O aktuálnych výzvach v jadrovej energetike diskutovali experti na európskom fóre ENEF 2018 v Bratislave. Premiér SR Peter Pellegrini potvrdil jadro ako jasného favorita v oblasti energetiky. Podľa neho je ambíciou Európskej únie stať sa globálnym lídrom boja proti zmenám klímy.

Priority sú dobre známe – energetická bezpečnosť, konkurencieschopnosť a trvalá udržateľnosť. V tejto súvislosti by som chcel zdôrazniť prínos jadrovej energetiky. Jadrová energia je nielen bezpečným energetickým zdrojom, ale osvedčenou technológiou. Je schopná prispievať k stabilnej výrobe elektriny. Pre Slovenskú republiku a niekoľko ďalších krajín EÚ je dosiahnutie európskych cieľov bez využitia  potenciálu jadrovej energie prakticky nerealizovateľné,“ zdôraznil Pellegrini.

Jeho slová ocenil aj člen podpredseda predstavenstva a riaditeľ divízie jadrovej bezpečnosti VUJE, a. s., Peter Líška:“Teší ma, že sa premiér vyjadril takto jasne v oblasti jadrovej energetiky. V tejto téme zdieľame rovnaké presvedčenie. Verím, že slová ktoré predniesol budú prenesené do reálnych činov.”

Obaja menovaní podporujú dodržanie termínov dokončenia 3. a 4. bloku Mochoviec.