Article details

26.10.2018 Our Media Coverage

Líder v jadrovej energetike si po 40–tke doprial facelift VUJE

egoodwill.sk

Líder v jadrovej energetike si po 40–tke doprial facelift VUJE

Bratislava, Admin – Inžinierska spoločnosť VUJE vstúpila do piatej dekády s významnými novinkami. K ďalším 40 rokom činnosti si nadelila nový, dizajnový web, prezentačné video a omladila vedenie. Základným myšlienkovým a tvorivým nosičom zmien je spojenie historickej múdrosti a mladíckej dynamiky.

„Sme zrelou spoločnosťou, a zároveň plnou mladíckej energie a ambícií. Som hrdý, že sa nám darí zotrvávať v pozícii rešpektovanej autority s množstvom medzinárodných úspechov a šťastný, že stále máme potenciál napredovať, a aj to robíme,“ zhodnocuje zmeny generálny riaditeľ Matej Korec s tým, že s novinkami VUJE nekončí. „Ako stabilný, mienkotvorný inštitút v oblasti jadrovej a klasickej energetiky kreujeme ďalšie kroky nielen dovnútra spoločnosti a smerom k našim partnerom, ale aj smerom k odbornej verejnosti.“

To, že je VUJE, a. s., lídrom v oblasti jadra dokazuje 40 rokov histórie spoločnosti. Slovensko si zároveň pripomína výročie 20 rokov trvajúcej energetickej samostatnosti a  60 rokov histórie jadrovej energetiky u nás.

Na tlačovej konferencii spoločnosti VUJE odpovedal jej generálny riaditeľ Matej Korec na množstvo otázok novinárov. 

Zmeny na webe

Nový web www.vuje.sk je úsporný v slovách, hutný a prehľadný v projektovej a referenčnej činnosti spoločnosti a priateľský smerom k odbornej a širokej verejnosti.

Popri profesionálnych úspechoch a zručnostiach v ňom nebudú chýbať príhovory generálneho riaditeľa, rozhovory s manažmentom, profily úspešných zamestnancov, videá, odborné vyjadrenia k aktuálnej situácii v oblasti energetiky na Slovensku i v zahraničí, aj novinky z firemného života.

„Odzrkadľuje inovatívny drajv našej spoločnosti a zároveň je hrdým odkazom nielen k odbornej a širokej verejnosti, ale aj k zásluhám našich zamestnancov, ich skúsenostiam, vysokej odbornosti a entuziazmu,“ vysvetľuje generálny riaditeľ VUJE Matej Korec.

Podpredseda predstavenstva Peter Líška sa odborne vyjadril k aktuálnej situácii v oblasti energetiky na Slovensku i v zahraničí.

Zmeny vo vedení

VUJE, a. s., sa počtom zamestnancov viac než 650 ľudí radí medzi veľké podniky. Z toho vyše 70 pracuje vo výskume.

V rámci inovácií v mene 40 rokov VUJE sa udiali aj výmeny vo vedení a v súlade s vnútornou politikou spoločnosti sa novými riaditeľmi stali jej dlhoroční pracovníci.

Branislav Hatala, poverený vedením Divízie jadrovej bezpečnosti, výskumu a vývoja:

Je členom Slovenskej nukleárnej spoločnosti, Slovenského jadrového fóra a zástupcom pracovnej skupiny pri OECD pre vedecké otázky správania sa paliva a bezpečnosť paliva. Vo VUJE pracuje viac než 20 rokov.

Peter Uhlík, riaditeľ Divízie inžinierskych služieb a realízácie:

Svoju odbornosť dlhodobo preukazoval pri realizácii náročných projektov, súvisiacich s technológiami jadrových elektrární VVER 440 Jaslovské Bohunice a Mochovce. Súčasťou VUJE je viac než 20 rokov.

Adrian Kovalyk, riaditeľ Divízie diagnostiky jadrových zariadení:

Vo VUJE začínal takmer pred 15 rokmi ako projektant – konštruktér. Vďaka jeho znalostiam a vynikajúcim výsledkom sa vypracoval do funkcie riaditeľa. Orientuje sa nielen na slovenský trh, ale aj na Českú republiku, Maďarsko a Ukrajinu. Pod jeho vedením bol napríklad realizovaný projekt vývoja a dodávky špeciálnych kontajnerov na prepravu tekutých rádioaktívnych odpadov v Černobyľskej jadrovej elektrárni.

Zľava: Peter Líška, podpredseda predstavenstva VUJE, Matej Korec, generálny riaditeľ VUJE a Daša Matejčíková z Mediálnej agentúry TIME.is COMMUNICATION.

Slovenskí investori

VUJE, a. s., je jednou z mála firiem, ktoré zostali kapitálovo v rukách slovenských investorov a má dlhodobo stabilnú pozíciu v silnej konkurencii veľkých svetových hráčov. Vykonáva projekčné, dodávateľské, realizačné, výskumné a školiace činnosti hlavne v oblasti jadrovej a klasickej energetiky.