Article details

14.11.2019 News

VUJE opäť partnerom súťaže mladých talentov

Ocenili sme gymnazistov T. Štefanova a M. Ondrejáka

VUJE opäť partnerom súťaže mladých talentov

22. ročník Festivalu vedy a techniky AMAVET 2019 so sloganom „ZREALIZUJ SVOJ NÁPAD“  bol opäť oslavou a prezentáciou najlepších vedátorských projektov z oblasti vedy a techniky, ktoré postúpili z krajských kôl na celoslovenské finále v Bratislave. 

Konal sa začiatkom novembra 2019 a VUJE ako stabilný partner opäť oceňoval najlepších. Marek Kukučka, lektor v Školiacom a výcvikovom stredisku VUJE, a. s., a člen hodnotiacej komisie FVAT AMAVET odovzdal cenu Tomášovi Štefanovovi a Matúšovi Ondrejákovi, študentom martinského Gymnázia Viliama Paulinyho-Tótha. Tí vycestujú so svojím projektom „Výstavba a využitie nízkopólovej NMR spektroskopie“ do Číny.

Bude to v krátkom čase už ďalšia cesta talentovaných slovenských študentov s podporou VUJE do sveta. V tohtoročnej súťaži CASTIC v čínskom Macao obsadili študenti SOŠ elektrotechnickej v Košiciach Vilo Podhajecký a Rišo Maguľák fantastické 2. miesto s projektom autíčka na diaľkové ovládanie.

„Mám radosť, že už roky môžem ako zástupca spoločnosti VUJE pomáhať organizátorom festivalu s hodnotením projektov budúcich mladých vedcov, a podporovať šikovných a vzácnych ľudí, ktorí sú našou budúcnosťou,“ teší sa Marek Kukučka. „Chlapci potrebujú našu podporu a povzbudenia, a potom, raz, nám ju vrátia. Už teraz som na nich hrdý!“

Víťazi celoslovenského finále FVAT AMAVET postupujú na prestížne svetové a európske prehliadky a súťaže, kde každoročne zaznamenávajú vynikajúce výsledky. 

Spoločnosť VUJE bude našim chlapcom opäť držať palce!